ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

ClientAce

Uygulamanız ile Microsoft .NET API üzerinden OPC serverlara kolayca erişin

Ücretsiz Demo
ClientAce

Genel Bilgi

ClientAce, geliştirdiğiniz .NET uygulamalarının OPC serverlara bağlanabilmesini sağlar. Sürükle-bırak ile kolay ve hızlı bir şekilde Visual Studio nesneleri ile OPC nesnelerini birbiri ile ilişkilendirebilirsiniz. Bu sayede OPC hakkında herhangi bir bilgi birikimine gerek duymadan OPC DA, OPC UA ve OPC XML-DA serverlara .NET API üzerinden erişebilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Da Junction
DA Junction, Visual Basic .NET ve C# programa dillerinde uygulama geliştirenler için OPC DA, OPC UA ve OPC XML-DA serverlara erişebilen OPC client uygulamaları geliştirme imkanı sağlar. Üstelik bunun için OPC arayüzleri hakkında uzman olmanıza gerek yoktur. Uygulamanız ile OPC server arasındaki bütün haberleşme prosedürlerini DA Junction üstlenir. Ayrıca DA Junction, OPC arayüzlerinden gelen veriyi .NET veri tiplerine dönüştürmektedir.
Server Browser
Server Browser ile yerel veya uzak bilgisayardaki bütün OPC DA serverları browse edebilirsiniz.
Item Browser
Item Browser ile yerel veya uzak bilgisayarlardaki OPC DA serverlara bağlanıp, bu serverlardaki OPC nesnelerini görüntülüyebilirsiniz.
Channel Settings
Channel Settings ile KEPServerEX içerisindeki kanal ve cihazların özelliklerini görüntüleyip, bu özellikleri değiştirebilirsiniz. Sistem taglerine yazma işlemi yapabilmeniz için server tarafında buna izin vermiş olmanız gerekmektedir.
Server State
Server State ile KEPServerEX projenizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede servera kaç client uygulaması bağlı, kaç adet tag kullanılıyor, kaç adet tag değeri güncelleniyor gibi bilgilere erişebilirsiniz.
ClientAce .NET API
ClientAce .NET Application Programming Interface (API), kullanıcılara C# ve Visual Basic .NET programlama dilleri için basit ve kullanışlı bir class library sunar. Bu sayede client uygulamaları ile kolayca OPC serverlara erişebilirsiniz. API Özellikleri: • Kolay ve kullanışlı .NET arayüzü.
• OPC UA, DA ve XML-DA arayüz desteği.
• OPC uzmanlığına gerek duymaması.
• API, COM ve DCOM gibi OPC'nin temel teknolojilerini destekler.
• Bir OPC server ile haberleşmeyi tamamiyle API yönetir.
• ClientAce ile OPC client uygulamaları geliştirmek son derece kolaydır.
• .NET veri tipleri dönüştürme.
• Yerel ve uzak bilgisayarlardaki OPC serverları hızlı ve kolay bir şekilde görüntüleme.
Lisanslama
Geliştiricinin bilgisayarına bir kez lisanslanır.
Daha sonra bu lisans ile bu bilgisayarda sınırsız sayıda uygulama geliştirilebilir.
1 saatlik demo süresince denemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Lisanslamadan sonra uygulamanızı imzalayabilirsiniz.
ClientAce Kurulumu ile Ücretsiz Gelen Araçlar
C# ve VB.NET örnek client uygulamaları 1-saat süreli demo

Kaynaklar

Sistem Gereksinimleri

Yazılımın düzgün bir şekilde çalışması için aşağıdakilerin sağlanması gerekmektedir: Microsoft Windows işletim sistemi gereksinimleri hem ClientAce hem de ClientAce uygulamalarının geliştirildiği Microsoft Visual Studio geliştirme ortamları için aynıdır. Eğer kullanılan Visual Studio için işletim sistemi gereksinimlerinde oluşturulacak uygulamanın kullanılacağı işletim sistemi yer almıyorsa, ClientAce o işletim sisteminde desteklenmeyecektir. Windows Vista ve Windows 7’de UAC Tasarım ortamında tüm bileşenlerin düzgün bir şekilde çalışması için ClientAce ile uygulama geliştirmek için kullanılan makinede UAC’yi kapatınız. UAC tasarım ortamında bazı klasör ve dosyalara erişimi kısıtlar, bu tasarım ortamındaki bazı nesnelerin etkilenmesine sebep olabilir. UAC bu nesneleri Runtime ortamında etkilemez.

Donanım Gereksinimleri

Visual Studio projesinde kullanılacak versiyon için Microsoft'un .NET Framework donanım gereksinimlerine göz atınız: 100 MB boş alan Microsoft Visual Studio Gereksinimleri ClientAce kullarak bir özel istemci uygulaması oluştururken, .NET Framework gereksinimleri geliştirme için kullanılan Visual Studio verisonuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Daha Fazla bilgi için ClientAce ürün manuelindeki "Deploying Your Client Application" başlığına bırakınız.

İşleyiş Süresi Gereksinimleri

Visual Studio 2010 C++ Runtime Yeniden Dağıtılabilir Parçaları ClientAce için alt seviye OPC katmanının Visual Studio 2010 C++ Runtime Yeniden Dağıtılabilir parçası Visual Studio 2010 kullanılarak C++ ile yazılmıştır. Bu yüzden ClienAce o sürüm parçalarına bağımlıdır. ClientAce ile özel istemci uygulamaları oluştururken bu parçaların sunulmuş olması önemlidir. Bu parçalar için yükleme araçları ClientAce Yükleme klasöründe bulunabilir. OPC Derneği Çekirdek Yeniden Dağıtılabilir Parçaları OPC DA istemci/sunucu bağlantısı için OPC Derneği Çekirdek Yeniden Dağıtılabilir parçaları gerekmektedir. Bu parçalar genellikle işletim sistemine OPC sunucusu ya da istemcisi yüklenirken yüklenir. Daha önce hiçbir OPC sunucusu ya da istemcisi yüklenmemiş bir bilgisayarda ClientAce ile özel istemci uygulaması oluştururken bu bileşenlerin yüklenmiş olması gerekmektedir. OPC Derneği Çekirdek Yeniden Dağıtılabilir parçaları için yükleme araçları ClientAce Yükleme klasöründe bulunabilir.