ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

Blog

OPC UA, sektöre yazılım tabanlı uygulamalar ve çeşitli satıcıların donanım cihazları arasında birlikte çalışabilirlik sağlar. Bu birlikte çalışılabilirlik, herhangi bir endsütriyel kontrol sistemi ve tüm işler için kritik olan veri değişimine izin verir. Optimal işletim ve iş kararlarını vermek için, dünyanın herhangi bir yerinden bilgi alma yeteneği çok önemlidir. Verilerin public domain üzerinden yayınlanması ihtiyacından dolayı, bilgilerin gerçekliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini korumak için güvenli bir şekilde yapılandırma şarttır. OPC UA’nın günümüzün yaygın BT ilkelerini ve tekniklerini benimsemesi bunu mümkün kılar.

Üreticiler dijital dönüşüm operasyonlarından gelen avantajlardan yararlanmak için dijital dönüşüm yolculuklarına başladı. Ancak dijitale geçme motivasyonları şirketten şirkete farklılık gösteriyor. Bu yazımızda Connectivity'nin dijital dönüşüme olan etkisini inceledik.

DCOM Sağlamlaştırma (Hardening) güncellemesiyle birlikte OPC DA haberleşmeleri etkilenebilir.Microsoft, DCOM arabiriminin güvenlik önlemlerinin atlanmasını önlemek için DCOM Sağlamlaştırmasını devreye alacak. Endüstriyel haberleşmenizin sağlıklı şekilde devam etmesi için nasıl bir yol izleyeceksiniz ?

Premium Connectivity Lisansı, KEPServerEx'in bütün yeteneklerini sınırsız şekilde kullanmanızı ve lisanslarınızı daha kolay yönetmenizi sağlayan lisans modelidir. Bu lisans modeli sayesinde lisanslarınızı kolayca yönetebilir, her zaman güncel kalarak son teknolojilerden faydalanabilir, tüm sürücülere ve gelişmiş eklentilere tam erişim sağlayabilir ve dijital dönüşüm yolculuğunuza güvenle devam edebilirsiniz.

OPC haberleşme protokolü Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm için çok önemli olan bir yere sahiptir. OPC Router'ın da temeli adından anlayacağımız üzere OPC haberleşme protokolüne dayanır. OPC Router'ı basit olarak açıklayacak olursak IT ve OT katmanları arasında çalışan ara katman yazılımıdır diyebiliriz. . OPC istemci yazılımı olarak OPC Router, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Endüstri 4.0 iletişiminin oluşturulmasını doğrudan destekler.

IIoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti), endüstriyel süreçleri optimize etmek ve verimliliği artırmak için cihazlar arasında veri alışverişini ve otomasyonu sağlayan bir teknoloji ve iş modelidir.

Sanallaştırma teknolojilerinin popülerliği gün geçtikçe artmaktadır. Sanallaştırma çeşitleri ve kullanıcılara sağladığı avantajlar nelerdir? Sanallaştırma, kaynakları daha iyi kullanmanın yanı sıra, bakım ve yönetim işlemlerini kolaylaştırır. Ayrıca, yedekleme, kurtarma ve ölçeklendirme gibi süreçleri de daha etkili bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Endüstri 4.0, işletmelerin üretim, lojistik, veri yönetimi ve daha birçok alanda dijital teknolojileri benimsemesini içerir. Bu makalede, Endüstri 1.0 - 2.0 ve 3.0'dan bahsedip; Endüstri 4.0'ün ne olduğunu, nasıl ortaya çıktığını ve işletmelere nasıl fayda sağladığını inceleyeceğiz.

Endüstri ve teknoloji dünyası hızla ilerliyor, ve bu ilerlemeyle birlikte bir dizi yenilikçi teknoloji de hayatımıza girmeye başlıyor. Bu teknolojilerden biri de "Dijital İkiz" olarak adlandırılan kavramdır. Dijital İkiz, birçok sektörde büyük bir çığır açan ve geleceğin teknolojisi olarak kabul edilen bir yaklaşımdır.