ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

Blog

OPC UA, sektöre yazılım tabanlı uygulamalar ve çeşitli satıcıların donanım cihazları arasında birlikte çalışabilirlik sağlar. Bu birlikte çalışılabilirlik, herhangi bir endsütriyel kontrol sistemi ve tüm işler için kritik olan veri değişimine izin verir. Optimal işletim ve iş kararlarını vermek için, dünyanın herhangi bir yerinden bilgi alma yeteneği çok önemlidir. Verilerin public domain üzerinden yayınlanması ihtiyacından dolayı, bilgilerin gerçekliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini korumak için güvenli bir şekilde yapılandırma şarttır. OPC UA’nın günümüzün yaygın BT ilkelerini ve tekniklerini benimsemesi bunu mümkün kılar.

Üreticiler dijitalleştirme operasyonlarından gelen dönüştürücü vaatten yararlanmak için istekli. (Manufacturers are eager to capitalize on the transformative promise that comes from digitizing operations.). Ancak dijitale geçme motivasyonları şirketten şirkete farklılık gösteriyor.

DCOM Sağlamlaştırma (Hardening) güncellemesiyle birlikte OPC DA haberleşmeleri etkilenebilir.Microsoft, DCOM arabiriminin güvenlik önlemlerinin atlanmasını önlemek için DCOM Sağlamlaştırmasını devreye alacak. Endüstriyel haberleşmenizin sağlıklı şekilde devam etmesi için nasıl bir yol izleyeceksiniz ?