ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

Advanced Tags

KEPServerEX'in Advanced Tags opsiyonu, yeni bir veri oluşturmak ve var olan verileri arşive ve analiz sistemlerine toplamak için pratik, uygun maliyetli ve anlaşılır bir araçtır.

Ücretsiz Demo

Genel Bilgi

 

KEPServerEX'in Advanced Tags opsiyonu, yeni bir veri oluşturmak ve var olan verileri arşive ve analiz sistemlerine toplamak için pratik, uygun maliyetli ve anlaşılır bir araçtır. Kullanıcılar Advanced Tags eklentisini kullanarak operasyonların sürelerini ölçebilir, olayların özetlerini gözlemleyebilir, sensörlerden alınan verilerin istenilen zaman aralığındaki ortalama değerlerini görebilir, veri toplanması için gerekli koşulları belirleyebilir. Bütün bu özellikler analitik sistemin geleceği açısından oldukça değerlidir.

 

Operasyon Analizleri için Tag Linkleme, Lojik ve Matematiksel Fonksiyonları Kullanma

Operasyon analizleri için endüstriyel kontrol uygulamalarında bir dizi verinin temin edilmesi gerekir. Bu veriler genellikle sistemdeki eksiklikleri tespit etmek ve operasyonların işlevlerini doğru bir biçimde yerine getirip getirmediğini belirlemek adına bazı hesaplamalara ihtiyaç duyar. Advanced Tags eklentisi sayesinde endüstriyel kontrol uygulamalarındaki etkinlik ve kararlılık gelişecektir. Kullanım kolaylığı ve önceden tanımlanmış tagleri kullanma özellikleri kullanıcılara büyük avantaj sağlamaktadır.

 

Advanced Tag Çeşitleri

Average Tag - Belirli bir zaman aralığında seçeceğiniz bir tag için ortalama değer hesaplar.
Complex Tag - Farklı veri tiplerindeki birçok tag'i tek bir kompleks yapı halinde gruplar.
Link Tag - Farklı sistemler arası veri aktarımı sağlar.
Maximum Tag - Belirli bir zaman aralığında seçeceğiniz bir tag'in maksimum değerini gösterir.
Minimum TagBelirli bir zaman aralığında seçeceğiniz bir tag'in minimum değerini gösterir.
Oracle Cumulative Tag - Şimdiki değer ile geçmişteki değer arasındaki farkı belirler. Bu tag Oracle tarafından tanımlanmıştır ve tüm OPC client uygulamaları tarafından görüntülenebilir.
Derived Tag - Önceden tanımlanmış tag'ler üzerinde hesaplamalar yapmak için standard lojiksel ve matematiksel fonksiyonları kullanır. Hangi ifadenin hangi koşullarla ve hangi sıklıkla değerlendirileceğini kontrol etme yeteneğine sahiptir, ayrıca kullanıcılara daha karmaşık denklemleri uygulamalarında kullanabilme imkanı sağlar. Uygulama örneklerini Advanced Tags Manual'de bulabilirsiniz.

 

ÖZELLİKLER

Maliyet
Micro, nano ve hatta daha az kabiliyetli PLC'ler ile kullanılabilir. Bu sayede maliyeti yüksek PLC'ler veya PAC'ler satın almanıza gerek kalmaz.

Zaman
Tek bir uygulama ile linkleme, lojik ve matematik fonksiyonlarını konfigure ederek zaman tasarrufu sağlar.

Performans
Server ile birden fazla client uygulaması arasındaki haberleşmeyi azaltarak network trafiğini azaltır ve verimli bandwith kullanımına imkan sağlar.

Güvenilirlik
Tek bir veri eişim noktası vasıtasıyla tüm client uygulamalarında veri sürekliliği garanti altına alınır.

Bilgi Birikimi
Herhangi PLC veya HMI programlama uzmanlığına gerek yoktur.

Veri Kaynakları
Çeşitli uygulamalardan ve cihazlardan verileri toplar ve işler.

Proje Modifikasyonu
Anlaşılır kullanıcı arayüzü sayesinde yeni veya varolan linkleme, lojik ve matematik fonksiyonlarını kolayca modifiye edebilir ve konfigurasyonunu yapabilirsiniz.

 

Örneğin Advanced Tags ve DataLogger opsiyonlarıyla basit ve ucuz maliyetli bir analiz uygulaması oluşturabilirsiniz. KEPServerEX ayrıca DDE bağlanabilirliğini destekler, dolayısıyla Advanced Tags ile Microsoft Excel'i biraraya getirebilirsiniz.

Gelişmiş opsiyonlar, KEPServerEX haberleşme platformunun kabiliyetlerini genişletmek içindir. Bir cihazın belleğindeki ham veriyi transform ederek verinin kullanılabilirliğini arttırır.

Gelişmiş opsiyonlar tek tek lisanslandırılabileceği gibi suite içinde de lisanslandırılabilir.