ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

OPC Router

OPC Router, IT ve OT arasında tek merkezden çift yönlü haberleşme yazılımıdır. SAP sistemine SQL ve NoSQL databaselere yazıcılara barkod okuyuculara ve daha fazlasına bağlanır. Projeler de kolay kullanım ile zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Genel Bilgi

Yeni Nesil Endüstriyel Connectivity, Yenilikçi. Basit. Etkili.

Merkezi Endüstri 4.0 platformu, ağ bağlantılı üretim süreçlerinizde veri alışverişinin otomatikleştirilmesini ve optimize edilmesini sağlar. OPC Router, sistemleri sensörlerden ve kontrollerden ERP'ye ve buluta, yazıcılardan ve ölçeklerden MES, SCADA veya LIMS'e dikey ve yatay olarak bağlar. Çok sayıda eklenti arasından bağlantı projeniz için çözümü bulun.

Ürün Özellikleri

OPC Router, endüstri projeleriniz için merkezi iletişim platformudur. Tüm seviyelerde otomatik veri alışverişi için standart arayüzlere dayanmaktadır. OPC, Endüstri 4.0 için önemli bir iletişim protokolüdür. OPC istemci yazılımı olarak OPC Router, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Endüstri 4.0 iletişiminin oluşturulmasını doğrudan destekler.

Kolay Kullanım

OPC Router sürükle ve bırak özelliği sayesinde oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Kullanıcıların ne otomasyon ne de bilişim teknolojileri uzamanı olmasını gerektirir. PLC seviyesinden SAP seviyesine verilerinizi veri kaynağınızı ve hedefinizi seçip istediğiniz koşulları belirleyerek kolay bir şekilde aktarabilirsiniz.

Standart Üretim Veri Ağı

OPC Router uygulamalar arası otomatik veri değişimini sağlarken aynı zamanda merkezi haberleşme platformu olma görevini üstlenerek tüm sistemlerinizi ve kendi başına çalışan çözümlerinizi tek bir noktada toplar.

OPC Router Blog | Industry 4.0 Software News - Part 2

 

OPC Router, merkezi haberleşme platformunuz olarak, PLC'ler, veri tabanlerı, MES ve SAP sistemleri, yazıcılar, Excel dosyaları ve daha birçok uygulama arasında otomatik veri değişimi işlemini gerçekleştirir. Veri değişimi hem koşul tabanlı hem de olay tabanlı gerçekleştirilebilir. Herhangi bir kullanıcı, tag, haberleşme ve bağlı uygulama sınırı olmaksızın endüstriyel verilerinizi kontrol edebilirsiniz.

resim1

Endüstri 4.0'ın olmazsa olmaz yazılımı

Örneklem izleme ve son derece güvenilir görsel konfigürasyon, OPC Router'ı Endüstri 4.0 projeleriniz için hızlı ve verimli bir yol gösterici ve güvenilir bir yardımcı olarak bir numaralı tercihiniz yapar.

Net grafiksel kullanıcı arayüzü size mükemmel bir genel bakış sağlar ve bu sayede bağlantılarınızı her zaman kolayca anlayabilirsiniz. Durum ekranında, aktif veri aktarımlarınızı canlı olarak izleyebilir ve gerçek değerleri görüntüleyebilirsiniz.

OPC Router, bünyesindeki eklentiler ile çeşitli sistmeler arasında haberleşme sağlar. Her bir eklenti veri kaynağı ve hedefiyle alakalı olan özel gereksinimlere göre yapılandırılır. Projenizi gerçeklemek için tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan eklentileri lisanslamaktır. Sonrasında birbirine bağlı sistemlerinizle birlikte işletmeniz Endüstri 4.0 standartlarına uygun hale gelecektir.

Kazanılan Faydalar:

Veri aktarımınızı otomatik ve standart hale getirerek maliyet ve zamandan tasarruf edin.

Kolay: Bağlantıları görüntülemek için basit ve modern grafik arayüz

Güçlü: Tüm endüstriyel haberleşme ihtiyaçları için tek uygulama

Ölçeklenebilir: Sadece ihtiyacç duyulan eklentileri kullanma

Geçmiş: Veri aktarımlarını ve olayları kaydetme ve görselleştirme

Standartlaştırma: Gereksiz veri aktarımını önleyerek zamandan ve maliyetten tasarruf etme

Kapsamlı: Farklı ve özel bağlantılar için birçok eklenti

Bağımsız: Programlamaya ihtiyaç duymaksızın yeni bağlantılar oluşturma

Genişletilebilir: Gelecek yeni eklentiler ile haberleşme ağınızı genişletme

 

                                                                            

Kaynaklar

Sistem Gereksinimleri

 

OPC Yönlendirici Kurulumu, OPC Yönlendiriciyi (yapılandırma ortamı, Windows hizmetleri) tüm eklentilerle birlikte demo modunda (2 saat çalışma süresi) kurar. Lisans anahtarını girdikten sonra lisanslı eklentiler süresiz olarak çalıştırılabilir. Kurulum, üretken kullanım için ne veritabanı sistemini ne de OPC sunucusunu kurmaz - bu ortam bileşenleri ayrı olarak kurulmalıdır. OPC Router konfigürasyonu ile birbirlerine bağlanırlar.

Bilgisayar performansı

Sunucu uygulamalarını uygun şekilde donatılmış donanım (çok çekirdekli işlemci, en az 4 GB RAM ve RAID 5 teknolojisine sahip sabit disk alanı) üzerinde çalıştırmanızı öneririz. Aynı bilgisayarda bir veritabanı sunucusu çalıştırın: minimum 8 GB RAM.

İşletim Sistemleri

Microsoft Windows Server işletim sistemlerini öneriyoruz. İstemci işletim sistemleri (64 bit) de test amacıyla kullanılabilir. Aşağıdaki Windows sürümleri desteklenmektedir:

 • Windows Server 2008 x64
 • Windows Server 2008 R2 x64
 • Windows Server 2012 x64
 • Windows Server 2012 R2 x64
 • Windows Server 2016 x64
 • Windows Sunucusu 2019 x64
 • Windows 7 x64
 • Windows 8 x64
 • Windows 8.1 x64
 • Windows 10 x64
 • Windows 10 IoT x64

.NET 4.7.2

(gerekirse kurulacaktır). Üretim ortamlarında, güncellemeden önce Microsoft'tan .NET 4.7.2'yi manuel olarak indirip yüklemenizi öneririz. Bunun nedeni, .NET'in her zaman otomatik olarak sunulmayan ve bazen uzun süren ve birkaç yeniden başlatma gerektirebilen Windows güncellemelerini gerektirmesidir. Bu, yayının etki alanı içinde değildir. Eski sürümleri ancak başarılı bir .NET 4.7.2 yüklemesinden sonra kaldırırsanız, kesinti süresi olabildiğince kısa tutulur. Windows Server 2016 ve Windows 10'a önceden yüklenmiş.

Kurulu ve erişilebilir veritabanı sunucusu

MS SQL, Oracle, MySQL, SAP HANA, OLE DB ve ODBC aracılığıyla erişilebilen tüm sistemler desteklenir. MS Access, SQLite, dBase, InfluxDB, MongoDB veya XML dosyalarının bağlantısı da mümkündür.

Oracle veritabanı bağlantısı

Oracle Instant Client (ODAC) kurulu olmalıdır.

SAP Eklentisi

SAP Eklentisi, SAP sistemleri 4.0b veya üstünü destekler. Gereksinim, OPC Router ile bilgisayardaki oturum açma pedi veya librfc32.dll'dir. Netweaver'ı kullanmak için SAP® NetWeaver RFC SDK kurulu olmalıdır.

Destek

Yeni Başlayanlar

KEPServerEX ile başlangıç çok kolaydır. Kurulum ve lisanslamayı 3 adımda tamamlayabilirsiniz.

İlk olarak KEPServerEX'i indirin.

Kepware'in 150'den fazla driver barındıran listesinden driver veya gelişmiş opsiyonlarından birini seçin.

Projenizi gerçekleştirdikten sonra lisansınızı satın alın

Demo

Kepware, KEPServerEX de dahil olmak üzere bütün ürünleri için demo kurulumuna imkan sağlamıştır. Demo versiyonlar, lisanslı versiyonlar ile aynı işlevselliğe sahiptir. Aradaki tek fark 2 saatlik demo süresidir, ki bu süre sona erdiğinde programı bilgisayarınızdan kaldırmadan resetleyebilirsiniz.

Lisanslama, bilgisayar başına yapılmaktadır. Herhangi bir cihaz veya tag sınırlaması yoktur.