ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

Fanuc Focas Ethernet Sürücüsünü Kullanmak İçin Hangi Kütüphaneler Gereklidir?

Fanuc Focas Ethernet sürücüsü için Fanuc Open CNC Focas 1 / Ethernet Library (parça numarası A02B-0207-K732) ya da Fanuc Focas 2 Library (parça numarası A02B-0207-K737) yüklü olması gerekmektedir. Bu kütüphaneler donanım ile sürücü arasında Ethernet haberleşme ara yüzü sağlar. Bu kütüphanelerin bir ara yüzü yoktur ve herhangi bir yapılandırmaya ihtiyaç duymazlar. Kütüphanelerin olmazsa olmaz parçaları WLIB32.DLL (1.12.0.2 veya daha sonraki sürümler için) ve FWLIBE1.DLL (1.6.0.2 veya daha sonraki sürümler için) dosyalarıdır. Eski sürümler de kullanılabilmesine rağmen, unsolicited communication (kullanıcı tarafından talep edilmeden gerçekleşen haberleşme) desteklenmemektedir. Bu DLL dosyaları Windows sistem klasörüne yüklenmelidir. Uygun sistem klasörleri işletim sistemi sürümüne göre değişkenlik göstermektedir:

  • 32-bit Windows işletim sistemi: C:\Windows\System32
  • 64-bit Windows işletim sistemi: C:\Windows\SysWOW64 
  • Legacy Windows NT/2000 işletim sistemi: C:\WINNT\system32 

İlgili DLL dosyalarını FANUC'tan edinebilirsiniz. FANUC'un paylaştığı CD içerisinde bir kurulum dosyası yer almaktadır. Bu kurulum dosyası çalıştırıldığında kurulum dosya yolunda bir klasör oluşturulmaktadır. Bu klasörün tamamını yukarıda belirtilen uygun klasöre taşımayınız. Sadece bu klasör içerisinde bulunan 'Fwlib' klasörü altındaki yukarıda belirtilen FWLIB32.DLL ve FWLIBE1.DLL dosyalarını sistem klasörüne taşımanız yeterli olacaktır. 'Fwlib65' klasörü içerisindeki DLL dosyalarını kullanmayınız. 

İlave Açıklama: İlgili DLL dosyalarını gerekli sistem klasörü içerine taşımanıza rağmen FANUC Kütüphaneleri ile ilgili bir hata almaya devam ediyorsanız DLL isimlerini büyük harf olarak değiştiriniz. (Örneğin: fwlib32.dll yerine FWLIB32.DLL)

Not: Sürücünün unsolicited communication mesaj yeterliliğini kullanmak için, talep edilmeyen sürücü uygulaması "UMsgServ.exe"yi (1.0.0.1 ya da daha üst sürümleri) yükleyiniz.