ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

KEPServerEX

KEPServerEX ile kontrol sistemlerinden yönetim bilgi sistemlerine bütün cihaz ve uygulamalarınızı haberleştirin

Genel Bilgi

KEPServerEX, bütün uygulamalarınıza tek bir kaynaktan endüstriyel otomasyon verisi sunabilen endüstrinin öncü haberleşme platformudur. Bu platform tasarımı, bir arayüz ile çok farklı otomasyon cihaz ve yazılımlarına bağlanarak kullanıcılara izlemeye, kontrol etme ve yönetme gibi birçok imkan sağlamaktadır.

KEPServerEX, kullanıcılarına endüstriyel veriyi tek bir kaynaktan sunmak için OPC (birlikte çalışabilirlik prensibi ile ortaya çıkan otomasyon standardı) ve IT haberleşme protokollerini (SNMP, ODBC ve web servisler vb.) kullanır. Birlikte çalışabilirlik, merkezi haberleşme, ölçeklenebilirlik ve endüstriyel sağlamlık olmak üzere dört ana sütun etrafında tasarlanan KEPServerEX, müşterilerin performans, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı gereksinimlerini karşılamak adına test edilmiş ve geliştirilmiştir.

Ürün Özellikleri

KEPServerEX’in teknik özellikleri erişilebilirlik, birleştirme, optimizasyon, bağlanabilirlik, güvenlik ve diagnostics başlıkları etrafında incelenebilir. Özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için başlığa tıklayınız.

Erişebilirlik

KEPServerEX, endüstriyel otomasyon haberleşmesi için geliştirilen OPC standardını destekler. Verilerinizi MES, ERP gibi çözümlere iletir. IT arayüzlerine ve bulut çözümlerine ulaşım sağlar. REST, MQTT ve ODBC desteği bulunur.

Birleştirme

KEPServerEX, binlerce farklı cihaza bağlanıp, tek bir platform üzerinden erişir. Cihazlarda konfigürasyon yapma, ekleme, çıkarma gibi işlemler yapmanıza imkan sağlar. Historian, SQL, Oracle gibi ODBC tabanlı veri tabanlarına erişim sağlar.

Optimizasyon

Topladığınız ham veriler üzerinde aritmetik işlemler yapmanızı sağlar. Redundant çalışma ve ağ yükünü dengeleme özellikleri bulunur. Haberleşme yükünün optimizasyonunu sağlar. Makine-makine haberleşmesine imkan verir.

Bağlantı

KEPServerEX, binlerce cihaza bağlanıp, bu cihazlar arasında bağlantı oluşturur. Ayrıca veritabanı ve farklı OPC serverlar arasında bağlantı oluşturur. KEPServerEX’in hızlı bir kurulumu vardır.

Güvenlik

Kullanıcı yöneticisi sayesinde kullanıcı yetkilendirmesi yapılabilir. SNMP, OPC UA, OPC DA gibi standartları destekler.

Tanılama

Tanılama özelliği sayesinde, bağlı olduğu sunucu ve istemcilerdeki hataları gerçek zamanlı görüntülemenizi sağlar. Haberleşme parametrelerinin etkisi anında görüntülenebilir.

 

Kaynaklar

Sistem Gereksinimleri

• 2.0 GHz İşlemci Hızı • 1 GB RAM • 500 MB disk alanı • Ethernet Kartı • Super VGA (800x600) veya daha yüksek çözünürlük

İşletim Sistemleri

Sanallaştırma Desteği VMWare Hyper-V V6 için, Windows Server 2019 Windows Server 2016 Windows 8 ve 10 Windows 10 IoT Enterprise Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate Windows Server 2012 ve 2012 R2 Windows Server 2008 R2 V5 için, Windows 10 Windows 8 ve 8.1 Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate Windows Server 2012 ve 2012 R2 Windows Server 2008 ve 2008 R2 Windows Vista Business/Enterprise/Ultimate Windows Server 2003 SP2 Windows XP Professional SP2

Destek

Yeni Başlayanlar

KEPServerEX ile başlangıç çok kolaydır. Kurulum ve lisanslamayı 3 adımda tamamlayabilirsiniz.

İlk olarak KEPServerEX'i indirin.

Kepware'in 150'den fazla driver barındıran listesinden driver veya gelişmiş opsiyonlarından birini seçin.

Projenizi gerçekleştirdikten sonra lisansınızı satın alın

Demo

Kepware, KEPServerEX de dahil olmak üzere bütün ürünleri için demo kurulumuna imkan sağlamıştır. Demo versiyonlar, lisanslı versiyonlar ile aynı işlevselliğe sahiptir. Aradaki tek fark 2 saatlik demo süresidir, ki bu süre sona erdiğinde programı bilgisayarınızdan kaldırmadan resetleyebilirsiniz.

Lisanslama, bilgisayar başına yapılmaktadır. Herhangi bir cihaz veya tag sınırlaması yoktur.