ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

KEPServerEX, Siemens Sinumerik CNC tezgahları ile haberleşebilir mi?

Evet. Siemens Sinumerik denetleyiciler (örn. 810D, 840D) bir PLC ve genelde NC olarak isimlendirilen gömülü bir PC barındırırlar. Bu PLC veya PC ile duruma göre aşağıdaki üç seçenekten biri kullanılarak KEPServerEX aracılığıyla haberleşilebilir. 

 

 

  1. Eğer Sinumerik içerisinde bulanan PLC'nin uygun bir ethernet portu varsa, S7-300 PLC'ler ile haberleşiyormuş gibi haberleşme sağlanabilir. Bu durumda KEPServerEX - Siemens TCP/IP Ethernet sürücüsüne ihtiyaç duyulacaktır. 
  2. Gömülü PC içerisinde bir OPC DA sunucu bulanabilir. Bu durumda KEPServerEX - OPC DA Client sürücüsü kullanılarak CNC içerisindeki verilere ulaşılabilir.
  3. Sinumerik CNC tezgahlarının yeni sürümlerinde gömülü OPC UA sunucular bulunmaktadır. Bu seçenek mevcutsa veya bir güncelleme ile bu özellik kullanılabilir hale getirilebiliyorsa KEPServerEX - OPC UA Client sürücüsü ile haberleşme sağlanabilir. 

 

 

Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için Siemens ile iletişime geçebilirsiniz.