ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

MQTT Plug-in

OPC Router, bu eklenti ile MQTT abonesi olarak davranıp herhangi bir MQTT yayıncısındaki verileri kullanabilir. Aynı zamanda MQTT yayıncısı olarak davranıp herhangi bir MQTT abonesine veri sağlayabilir.

Ücretsiz Demo

Genel Bilgi

Sistemlerinizi MQTT'ye bağlamanız yeterlidir

MQTT protokolü (MQTT nedir?) IoT'de (Nesnelerin İnterneti) yaygın olarak kullanılan bir protokoldür. MQTT, yayıncı / abone ilkesine göre çalışır ve merkezi bir aracı üzerinden çalışır. Bu, gönderenlerin ve alıcıların doğrudan bağlantılarının olmadığı, ancak veri kaynaklarının verilerini bir yayın yoluyla bildirdiği ve belirli mesajlarla ilgilenen tüm alıcıların ("konu" ile tanımlanan) verileri abone olarak kaydoldukları için alacağı anlamına gelir.
Endüstriyel ortamda yayıncılar olarak birçok sensör ve abone olarak üst üste binen sistemler vardır. OPC UA'nın aksine, mesajların veri içeriği belirtilmeden kalır ve yayıncı tarafından belirlenir. OPC UA'da ise iletilen verilerin yapıları önceden tanımlanmıştır.

MQTT abonesi olarak OPC Router ile   MQTT Publisher'daki verileri kullanabilir ve diğer eklentiler ( OPC UA ,  SAP ,  SQL Veritabanları ,  E-posta ,  REST , vb.) Aracılığıyla herhangi bir sisteme aktarabilirsiniz . Bir  MQTT yayıncısı  olarak OPC Yönlendirici, herhangi bir MQTT abonesine veri sağlamak için MQTT etkin olmayan kaynaklardan bir aracıya veri gönderebilir.

Önde gelen IoT platformlarını MQTT aracılığıyla bağlamak için Adım adım eğiticilerimize de bakın:
MQTT İstemcisi ile Azure IoT Hub'a
bağlanın MQTT aracılığıyla AWS IoT Bulutunu
bağlayın MQTT aracılığıyla IBM Watson Platformunu bağlayın MQTT aracılığıyla
Siemens MindSphere IoT'yi bağlama

OPC'den MQTT'ye Transfer için örnek