ASP Otomasyon A.Ş.
Adres: Barbaros Mh. Başkan Sk. No: 14/2 Üsküdar - İstanbul
Telefon: +90 (216) 342 3206
Telefon: +90 (216) 342 3355
E-mail: [email protected]
İletişim Formu

İletişim Formu

Lütfen bekleyiniz.. E-posta adresi hatalı. * işaretli alanlar boş bırakılamaz. Formunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir. Hata oluştu lütfen tekrar deneyiniz.

OPC UA Server Plug-in

OPC UA sunucu eklentisi, OPC Router üzerinden verilerin okunabilmesi ve yazılabilmesi için istemcilere erişim sağlar.

Ücretsiz Demo

Genel Bilgi

OPC Router, OPC UA ve OPC DA için grafiksel bir OPC Server ve Client'dır.

OPC standardının ilk versiyonu 1994 yılında yayınlandı ve o zamandan beri geniş çapta geliştirildi ve dağıtıldı. OPC, otomasyon bileşenlerine erişim için genel bir standart sağlar.

OPC Router, bir OPC UA / DA istemcisi olarak hareket edebilir ve OPC sunucularından veri okuyup yazabilir ve bu verileri çeşitli sistemlerle birleştirebilir (resme bakın). OPC sunucuları otomasyon bileşeni kendisinin üretici tarafından veya üçüncü taraf üreticiler tarafından ya temin edilmektedir. Yeni OPC UA (Birleştirilmiş Mimari) standardıyla, artık otomasyon cihazlarının standardı kendi Windows tabanlı olmayan platformlarda kendi başlarına uygulaması ve böylece OPC UA sunucuları olarak hizmet vermesi (örneğin WAGO PFC- 200 veya S7-1500). Yaygın OPC sunucu yazılım ürünleri, Kepware OPC Sunucusu (çeşitli sürücüler), Siemens OPC Sunucusu, Matrikon, Softing (INAT OPC Sunucusu olarak da bilinir) vb .'dir.

OPC verilerinin CSV formatına kolay aktarımı hakkındaki eğitim videomuza bir göz atın .

OPC UA Client olarak bir bağlantı örneği: